Середа, 27 жовтня

Міністерка освіти України пропонує втричі скоротити кількість вишів

Для оптимізації кількості вишів в Україні уряд змінив систему їхнього фінансування, планує закривати філії ВНЗ в деяких містах. Окрім того, міносвіти може об’єднати деякі університети, заявила міністерка освіти.

Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад вважає оптимальним скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні втричі. “Мені здається, що якби у нас було приблизно 80 університетів, утричі менше, ніж зараз, то ми трохи почистили б систему”, – сказала вона в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, опублікованому у понеділок, 20 січня.

За її словами, у міністерства буде декілька інструментів для впливу на оптимізацію мережі вищих навчальних закладів. Зокрема, від 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їхньої діяльності, що приведе до того, що слабкі виші просто не зможуть функціонувати без належного державного фінансування. Також з 2021 року мають зникнути філії вишів в окремих містах, оскільки їх мережа роздута, а найчастіше вони надають набагато гіршу якість освіти.

“Третє, це те, що Міносвіти є засновником університетів, тому ми маємо адміністративні важелі й можемо ініціювати оптимізацію певних закладів. Наразі якраз готується великий кейс з оптимізації, скоро буде рішення уряду про об’єднання чотирьох університетів і створення на їхній основі одного хорошого закладу”, – додала Новосад.

Новини від "Наша Одесса" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/nashaodessanet.