Четвер, 27 січня

Політолог Олесь Доній вважає, що Петро Порошенко є причиною ненависті українців один до одного

Політолог Олесь Доній вважає, що Петро Порошенко є причиною ненависті українців одне до одного.

Про це він заявив у коментарі для ІА «Вголос».

«Перший момент полягає у тому, що мешканці Санжар у 2014 році своєю більшістю підтримали Петра Порошенка. Отже це електорат Петра Порошенка, який потім у ньому розчарувався. Тому ті, хто з оточення Порошенка сьогодні критикує усіх, хто в ньому розчарувався, виступають проти власного електорату.

По-друге, агресія поширюється Україною не залежно від того, за кого голосують на президентських виборах. Ця агресія значною мірою була «вкинута» в суспільство як елемент мови ворожнечі саме штабом Петра Порошенка. На меті було налаштувати одних проти інших. Той, хто не так голосує, став «недоукраїнцем», малоросом, бидлом і так далі. І ця агресія сьогодні поширюється на різні верстви населення у різних проявах. Відповідальність за це значною мірою лежить на штабі Порошенка. Під час Помаранчевої революції таку ж мову ворожнечі розпалювали структури Медведчука, тоді теж ділили українців на три «сорти». Але найбільших проявів ця «технологія» зазнала саме під час останньої президентської кампанії завдяки штабу Порошенка», – пояснив Олесь Доній.

«Я давно казав, що цю ненависть, яка роз’єднує серця українців, тепер ми не зітремо протягом років, а може й десятиліть. Вона буде проявлятись по-різному: проти не того регіону, не тієї мови, церкви і таке інше. Тобто люди не будуть усвідомлювати свою єдність, а тоді невдовзі виникатиме питання, для чого нам жити разом.

Зараз дехто категорично намагається звинуватити мешканців якоїсь області чи міста в тому, що вони «недоукраїнці», «дебіли», «придурки», бо «не так» проголосували. Нам потрібно розуміти, що таким чином ці люди розвалюють Україну. Іншими словами, люди які стверджують, що інші українці лише через їхнє голосування є «придурками» чи «дебілами», розвалюють Україну. Якщо ви не поважаєте мешканців регіону, то, як я вже казав, постане питання, для чого жити в одній державі.

Наприклад, у Санжарах трьох хлопців звинуватили, що вони тітушки з Кропивницького. Виявилось, що один із них був учасником російсько-української війни. То виходить, що коли він захищав Україну, то був добрим, а коли прийшов на цю акцію, то став тітушкою?» – додав експерт.

«Одна справа критикувати акти агресії, не залежно від того, хто її застосовує (російськомовний чи україномовний, наддніпрянин чи західняк). І зовсім інша – звинувачувати українців за регіональною чи політичною ознакою. Той, хто це робить, чинить антиукраїнську діяльність на догоду Путіну і на користь Кремля. Українці мають право бути різними і право на «інше» голосування, але для того, аби протистояти російській агресії ми повинні бути єдиними», – підсумував політолог.

Новини від "Наша Одесса" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/nashaodessanet.