Середа, 27 жовтня

“Відсутність інструкцій про захист від кopoнавірусу російською мовою – цілеспрямована політика влади щодо дискримінації російськомовного населення” – Віктор Медведчук

Відсутність інструкцій про захист від кopoнавірусу російською мовою – це цілеспрямована політика влади щодо дискримінації російськомовного населення.

Про це йдеться в заяві голови Політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народного депутата Віктора Медведчука, опублікованій на сайті партії, передає ZIK.

Наводимо її текст дослівно:

“Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством культури опублікувало рекомендації для протидії COVID-19 українською мовою, а також польською, татарською, угорською та румунською. Матеріали російською мовою відсутні.

Це чергова цинічна акція чинної влади на чолі з президентом Зеленським, спрямована на обмеження прав російськомовних громадян. Більш того, в умовах реальної загрози життю і здоров’ю людей це не тільки дискримінація мільйонів громадян за мовною ознакою, а й фактор, що збільшує ризик зараження.

У зв’язку з особливостями проживання російськомовних громадян (їх щільним розселенням) і тим, що значна частина з них – це люди похилого віку, переклад на російську мову повинен був стати пріоритетним завданням для влади. Однак не став.

“Опозиційна платформа – За життя” зробила переклад опублікованих рекомендацій на російську мову і поширить його серед мільйонів наших громадян. І в подальшому докладе всіх зусиль, щоб російськомовні громадяни України отримували всю необхідну інформацію про боротьбу з COVID-19.

Ми вимагаємо від влади припинити мовну дискримінацію російськомовних громадян і поширювати матеріали, що сприяють захисту від коронавірусу, російською мовою, особливий статус якої закріплений у статті 10 Конституції України: “В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України”.

Президент Зеленський продовжує злочинну політику Порошенко, в результаті якої намагаються нав’язати всьому народові ідентичність, яка властива тільки окремій частини населення країни. Народу, який говорить на різних мовах, ходить в різні церкви, по-різному оцінює і шанує свою історію.

Це шлях в нікуди, шлях розколу і розпаду країни, вся відповідальність за який лягає на президента Зеленського і його команду”.

Новини від "Наша Одесса" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/nashaodessanet.